Podlahové vykurovanie Rehau

Výhody plošného vykurovania

Urobte z Vašej miestnosti vykurovacie zariadenie!
Na rozdiel od bežných vykurovacích telies sa plošné vykurovanie stará o rovnomernú distribúciu tepla. Na dosiahnutie príjemného pocitu tepla postačuje teplota asi 20 stupňov. To podporuje pohodu a šetrí energiu: Už o dva stupne nižšia teplota v miestnosti môže ušetriť až desať percent nákladov na kúrenie.

Zabráňte energeticky slabým miestam prostredníctvom Vášho plošného vykurovania!
Rovnaký princíp, ktorý robí teplo z plošného vykurovania tak príjemným, zabraňuje taktiež vzniku tepelných mostov, ktoré môžu vyvolať škody spôsobené plesňou: Rovnomerným vykurovaním sa zabráni ohrozeniu osôb a poškodeniu budov plesňami. Dôsledok: Bezpečné a bezstarostné bývanie.

Vychutnávajte si nerozvírený vzduch!
Rovnomerná distribúcia tepla plošného vykurovania zastavuje prúdenie vzduchu, a tým znižuje podiel prachu a roztočov v prachu z domácnosti vo vzduchu miestnosti. Výsledok: Menej ťažkostí u alergikov!

Vaše vykurovanie je neviditeľné!
Plošné vykurovanie je mimoriadne nenápadné: Stratí sa v podlahe, strope alebo v stene. Vďaka tomu sa otvárajú nové tvorivé možnosti a miestnosť zanecháva upravenejší dojem. Okrem toho nie je potrebné otravné utieranie prachu a lakovanie.

Užívajte si príjemné teplo vďaka chladnej vode!
Pri väčšej ploche je na vykurovanie potrebné menšie množstvo horúcej vody. Systémy plošného vykurovania si vystačia s vodou o teplote približne 35 stupňov a vytvárajú tak príjemnejšiu teplotu ako vykurovacie telesá. Šetrí to energiu a tepelnú pohodu.

Rozdeľovače vykurovacieho okruhu REHAU
Namiesto otvorenej pece či kachlí dodávajú teplo pre Vaše plošné vykurovanie REHAU najmodernejšie vykurovacie systémy. Predhriata voda prúdi k takzvanému rozdeľovaču vykurovacieho okruhu (konštrukčný prvok na rozvod tepla), ktorý sa nachádza na nenápadnom mieste v stene alebo v decentnej, nízkej skrinke. V ňom je teplá voda rozdeľovaná v závislosti od požiadaviek.

Priestorový regulátor 
Vami požadovanú teplotu nastavíte individuálne v každej miestnosti – pomocou jednoducho ovládateľného priestorového regulátora. Ten riadi rozdeľovač vykurovacieho okruhu a reguluje, koľko vody bude prúdiť cez uložené potrubia.

Rúra RAUTHERM S
Teplá voda prúdi cez rúry REHAU zo špičkového nepriepustného materiálu, a tým zohrieva plochu, v ktorej boli uložené rúry. Výsledok: Príjemné teplo, pre ktoré je potrebné menšie množstvo energie ako v prípade bežných vykurovacích systémov.